sobota, 27 grudnia 2014

Polska Biało Czerwoni !

Po świętach trzeba pobiegać :) tym razem nie po boisko a za jego kulisami, czyli stadion narodowy od tyłu.
Powiem Wam, że byłam w szoku ile ciekawych rzeczy można się dowiedzieć o stadionie narodowym, choć nie interesuję się piłką nożną to po wyjściu ze stadionu byłam podekscytowana.
Co najbardziej mnie zaskoczyło to ilość toalet na stadionie, a jest ich 995 ! Sama wysokość do końca dachu to 20 pięter. A na stadionie znajduje się nawet kaplica wielowyznaniona, w której "nie ma" oznak przewagi żadnej z religii, choć jednak stoi drzewo życia, a na ziemi są czarne kafelki skierowane ku Mekce dla muzułmanów. Cztery ekrany, z których każdy ma około 54m2.
Mnóstwo schodów, wind i siedzeń. A na zimę zamiast boiska = lodowisko, a nawet dwa i dwie zjeżdżalnie na lodzie oraz tyrolka na całej długości stadionu.
Zapraszam do oglądania zdjęć.

Tak zaczęliśmy wycieczkę.


Kaplica wielowyznaniowa:

Szatnia:


Bez Ciebie nie idę ;)

Masażyk:


I kąpiel:


Kolejna szatnia:


Sala konferencyjna:

To nie jest nasza wina
Kilka "tanich" lóż VIP-owskich:

Loża kryształowa - kryształy Svarowskiego
Polecam zwiedzenie stadionu, naprawdę warto się trochę pozachwycać i dowiedzieć kilku ciekawostek.
Na przykład na stadionie jak wspomniałam jest prawie 1000 toalet, a na poprzednim stadionie było ich 10. To robi wrażenie :)

Pozdrawiamy Koala & Panda

1 komentarz:

  1. Na stadionie byłam tylko w ramach Wrocław Fashion Meeting, ale chętnie pozwiedzałabym :) Albo wybrała się kiedyś na mecz Śląska i Zagłębia! :D (jeśli będą kiedyś w jednej lidze znowu...)

    OdpowiedzUsuń